Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

 

Velice také děkujeme všem, kteří nám věnovali slosovatelný kupón a mezi nimi i ten s první cenou a to poukázkou na nákup v prodejně Euronics ve výši 5 000Kč. 

wink


 

Psí školička
 na zájemce o jarní školičku se budeme těšit 
8. dubna 2018

v 15 hodin v našem útulku.

Více zde.


 

PETTY
nejsmutnější na mé práci bezesporu je, jak rychle dokáží šťasné konce nahradit smutné začátky. Pelíšek Kevina, který se téměř po měsíci šťastně vrátil domů, ještě nestihl ani vychladnout a už má nového majitele, jehož tělo je jasným důkazem lidské krutosti a bezohlednosti.
Děkujeme našemu panu doktorovi za prvotní ošetření a panu Blažkovi, který nás podporuje dlouhodobě a pomáha nyní pokrýt Pettyho léčbu a zotavení. Přesto v jakém se k nám Petty dostal stavu, jde o jednoho z nejvděčnějších a nejpřátelštějších našich "útulkáčů". Je  asi čtyři roky starý a jeho léčba bude trvat v dobrém případě nejméně měsíc.

 

HLEDÁ SE MAJITEL TĚCHTO DVOU MLADÝCH VÝLETNÍKŮ, NALEZENÝCH 26.11.2017 VE VEČERNÍCH HODINÁCH V RAČICÍCH NAD TROTINOU

DOBRÁ ZPRÁVA - KLUCI UŽ JSOU DOMA

DÍKY VŠEM ZA POMOC A SDÍLENÍ!

          

 

HLEDÁ SE MAJITEL TÉTO KOČIČKY, NALEZENÉ 2.9.2017 VE SMIŘICÍCH


 

Zveme vás na II.ročník závodu

HOP A SKOK

Propozice ke stažení naleznete ZDE.

Přihláška ke stažení naleznete ZDE.

Plakátek ke stažení naleznete ZDE.

Plakátek k tisku ZDE strana 1 ZDE strana 2.

Parnery jsou:

 

 


Jen nám moc líto, že dne 2.12.2016 odešel na druhý břeh Rexík.

Rexík byl jeden z prvních mých útulkáču a jsem vellice vděčná, že  našel Domov a dostal tak šanci prožít obklopen láskou a dobrotou svou druhou půlku života. Jsem moc ráda, že odešel bez bolestí a útrap. Díky šťastnou cestu Rexíku heart.

Zpráva:

Dobrý den,

chtěla bych Vám dát na vědomí, že v pátek 2.12.2016 nás opustil pejsek Rex  "Kiele fon Smiřic", který odešel do psího nebíčka. Bylo to velmi rychlé a netrápil se, ale pro nás nečekané, přeci jen za  6,5 roku vzniklo silné pouto..
Děkujeme, za Vaši práci kterou děláte a možnost pro lidi poskytnout opuštěným pejskům nový lásky plný domov, kterého si velice váží!
Jako poděkování za Vaši práci jsem Vám jménem rodičů K......... a majitelů Rexíka zaslala na účet 500,-Kč jako dar.

 Mějte pěkný den a zdravím Vás

Sabina ...........


 

Vzhledem k vysokým poplatkům za vedení účtu jsme změnili BANKOVNÍ SPOJENÍ:

AirBank 155 765 20 27/3030

Všem, kteří chtějí našim chlupáčům vylepšit vánoce moc děkujeme :-).

V případě, že chcete raději nakupovat, uvítáme aktuálně přípravky proti parazitům  (ideálně Bravecto),

dezinfekční prostředky, nerezové misky pro veká plemena, kovové obojky, piškoty.

Děkujeme!


 


 

Na našem eshopu www.primatlapky.cz

díky jehož provozu pejsci v našem útulku "baští" kvalitní německé granule Josera, můžete nyní koupit unikátní hračku pro psy, ručně vyrobenou z příjemného fleecového materiálu.

Bomb

 



26.2.2016 Máme rádi zprávy jako tu, že výletníci Chlupáč Tom i hárající Ája, vlastním jménem Růžena jsou již zpátky ve svých pelíškách. Držíme palce, ať výlet nezanechá na Růženě následky v podobě malých Chlupáčů ;-)


 

25.2.2016 Nechybí vám náhodou hárající fenka rotvajlera?

Byla nalezena dnes v Holohlavech v doprovodu chlupatého křížence.


 

Vzpomínáte na Holku alias Meginku - záchranářku?

 

Tak vás jistě potěší povídání:

 http://www.zbkvysocina.estranky.cz/clanky/z-nasi-cinnosti/meggie.html

Přejeme Megince i její paničce, která jí dala novou šanci, mnoho úspěchů.


 

VŠECHNA KOŤÁTKA MAJÍ NOVÝ DOMOV :-)

DĚKUJEME ZA POMOC A KOČIČÍM HOLKÁM A JEJICH MAJITELŮM PŘEJEME PRIMA ŽIVOT!


POZOR!

STÁLE HLEDÁME NOVÝ DOMOV PRO TUTO ŽELVOVINOVOU, DNES UŽ VELICE MAZLIVOU A SPOLEČENSKOU KRÁSKU Z KRABICE :-)


 

POZOR!

PROSÍME O POMOC PŘI HLEDÁNÍ NOVÉHO DOMOVA!

Hledáme domov pro tři malá koťátka. Nejspíše všechny kočičky. Je jim zhruba 5-6 týdnů, jsou vystrašené, kdo by také nebyl, kdyby byl odložen v krabici. Všechny tři jsou odčervené a hezky papají granulky Josera pro koťátka. Dočasný domov mají v našem útulku, který není na kočičky zařízen. Nejsvětlejší kočička to bere nejvíce s klidem. Nejtmavší je velká statečná šelma v malém těle. Po pár dnech aklimatizace je i malá tmavá ďáblice mazel k pohledání :-)


Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě I.ročníku závodu HOP A SKOK, gratulujeme vítězům, všem závodníkům děkujeme za účast a těšíme se na druhý ročník :-).

Fotografie naleznete ZDE.


Zveme vás na I.ročník závodu

HOP A SKOK

více informací a přihlášku naleznete

zde


Věnujte prosím pozornost změně otevírací doby!

Ve středu je nově otevřeno až od 16:00 hodin.

Děkujeme za pochopení :-)


Během září si můžete přijít skočit také ve středu mezi 16. a 18. hodinou.

V polovině října si v útulkovém hopsání budete moci i zasoutěžit.

:-)


 

ZTRATIL SE PES

Dne 11.8. ve večerních hodinách se ztratil ve Slotově 9. měsíční kříženec huskyho a malamuta. Slyší na jméno Piškot. Má modrý obojek se známkou. Je přátelský a okolo čenichu má pár jizviček. Za jakoukoli informaci o tom, kde by mohl být, budeme moc vděčni.

Volejte nebo pište na tel.: 777 933 129 nebo 777 128 133


AKUTNĚ SHÁNÍME POMOC PRO MOLINKU!!!

 

Darujeme hodným a trpělivým lidem asi 10-ti letou fenku křížence jménem Moly, která si ve svých prvních letech života prošla doslova „psím peklem“… Asi v pěti letech byla nalezena svázaná do kozelce a v pokročilém stadiu březosti u plotu útulku ve Smiřicích, kde takto trpěla nejméně dva dny v hrozných vedrech a bez vody. Poté, co ji paní Edita - provozovatelka útulku zuboženou našla, porodila mrtvá štěňátka a sama se také vydala na cestu do „psího nebe“, ze které ji nakonec odvolaly zpět mezi živé šikovnost, obětavost a péče, jak lékařů, tak paní Edity.

Její příběh dojal jednu paničku s pánečkem, kteří se rozhodli, že jí ukáží, jak se žije správný psí život. Dovezli si domů ustrašenou, asociovanou psí slečnu, která měla lysiny a nemocnou kůži nejméně na jedné třetině těla. Trpělivostí a péčí z ní udělali psí dámu. Tím, že jí ukázali, jak úžasné je dostávat pravidelnou a dobrou stravu, mít svůj vlastní hřejivý pelíšek a jak je příjemné hlazení a drbání (toho se nemůže nabažit dodnes), tak se na paničku fixovala tak, že nesnesla, aby někam odešla bez ní. Toto dává najevo hlasitým brečením a snažením se prokousat čímkoliv. Páneček před rokem zemřel a panička se musela přestěhovat z domečku s dvorečkem do panelákového bytu. Nyní začala mít panička zdravotní problémy a musí navštěvovat lékaře, kam nemůže s sebou vzít její psí přítelkyni a ta to těžce nese, dává to dostatečně najevo a jejich spolubydlící pro to nemají pochopení…

Proto prosíme, zda se najdou pro tuto hodnou fenku, která má ráda děti a ostatní zvířata, a která nesnáší samotu a nese si s sebou nějaké pozůstatky z předcházejícího života, např. bojí se mužů, je hodně lekavá, bojí se hluku a hlasité hudby, ráda se toulá… hodní lidé, nejlépe důchodci, kteří by ji poskytli klidný domov.

Jak Molinky příběh začal naleznete ve složce "Archiv"


 

 

V neděli 8.2.2015, v 11:04 hodin si na stanici Český rozhlas Pardubice můžete v pořadu Východočeské výlety poslechnout krátkou reportáž z našeho útulku.

http://www.rozhlas.cz/pardubice/vylety/


Děkujeme TV Baradndov za pomoc s hledáním domovů pro pejsky v útulcích.
 
 
Mili, která na svého nového majitele čeká v našem útulku si můžete prohlédnout ve 27:30 minutě zpráv televize
(klikněte na logo)

http://www.barrandov.tv/css/images/tv-barrandov-logo.png

Mili již má svůj nový domov :-)


 

 

DO ROKU 2014 PŘEJEME VŠEM PEJSKŮM DOMOVY S PRIMA PÁNÍČKY, PÁNÍČKŮM MNOHO SPOKOJENOSTI, ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ A POHODY.

Děkujeme ze srdce za projevenou přízeň v roce 2013

NOVÉ DOMOVY V LOŇSKÉM ROCE NAŠLI

TRACEBETYJUSTINHOLKABEDŘICHBAGETADÍNAWOLFDÁREČEKMÍNASÁRADRUMRAMBOTULÁČEKFIDO

A ČEKAJÍ V NAŠEM ÚTULKU

ASTABENJAMINBONNIELUCKYMILILUCINKADAGČERT


 

Podzimní školičku jsme zakončili první prosincovou neděli již tradičně závoděním. Závodu se zúčastnili čtyři čerství absolventi, tři členky našeho KK Tlapky a absolvent prvního běhu pokračovací školičky. Mrazivé počasí plně vynahradil hřejivý pocit z pěkné práce všech účastníků. Děkujeme sponzorům firmě Canis prosper, která je naším dodavatelem krmiv JOSERA a rodinnému zábavnímu centru Tongo za ceny, které do soutěže věnovaly.


Máme za sebou velmi vydařené léto. Začátek prázdnin oproti mým zkušenostem z předcházejících let, kdy v našem útulku našli dočasný domov odložení pejsci, proběhl z tohoto pohledu velice klidně. S koncem prázdnin se situace dramaticky změnila a v našem malém útulku je momentálně maximálně naplněná kapacita. Věřím však, že tato situace nepotrvá dlouho a naši noví pejsci naleznou brzy nové domovy s teplými pelíšky, plnými mističkami a především milujícími páníčky.

Nabídku pejsků naleznete

 ZDE

Chcete-li pomoci nalézt pejskům nový domov a víte o místě, kam by se dal umístit plakátek s nabídkou našich pejsků, můžete si jej vytisknout


 

 

Ve druhé polovině srpna se náš útulek naplnil pejsky a jejich páníčky, kteří se rozhodli trávit svou dovolenou záchranářským výcvikem. Sešli se zde zkušení kynologové i začínající psovodi, ale především báječná parta skvělých lidí, kterým moc děkuji za prima týden.

Tábor jsme zakončili zkouškami záchranných psů, které se pořádaly pod záštitou Záchranné brigády kynologů Praha a posuzoval je velice příjemný pan rozhodčí Vilém Babička.


 

O prázdninách jsme uspořádali ve spolupráci s DDM Smiřice již druhý příměstský tábor. Zúčastnili se ho nejen členky našeho kynologického kroužku TLAPKY. Tábor se i tentokrát moc vydařil. Starali jsme se o pejsky, kteří mají svůj dočasný domov v našem útulku. Dělali jsme nejrůznější projekty s "psí" tématikou. Jeden den jsme strávili v rodinném zábavním centru TONGO. Navštívila nás lékařka Klárka Myšková z veterinární kliniky HKVet. Krátce jsme seznámili s záchranářskou kynologií. Děti si sami vařily obědy a šlo jim to vážně moc dobře.

Těším se, že se sejdeme v tomto složení i za rok :-)

Příměstský tábor 2013


 

Letošní jarní školičku jsme úspěšně zakončili soutěžním dnem. Na všechny účastníky jsem moc pyšná  a těším se, že po prázdninách přijdou ukázat, jak pokračují v naší společné práci smiley.

Zde naleznete fotky.


 

3. 6. 2013 členky dětského kynologického kroužku TLAPKY, který v našem útulku pod patronací DDM Smiřice funguje již druhým rokem, nás reprezentovaly na celostátní soutěži záchranných psů Junior Cup 2013 v Žatci. Ve velice náročných podmínkách (po celou dobu soutěže vytrvale pršelo) obsadily 3., 4. a 6. místo!!! 


 

31. 5. 2013 Dína našla nový domov. Snad bude mít brzy to štěstí také její čtyřletá máma Mína.

Nový domov hledáme také pro pejsky, kteří nejsou umístěni v našem útulku, přesto netrpělivě čekají na nové páníčky.

Osmiměsíční fenku bígla

 

a tříletý kříženec pitbulteriéra Riky, který je přátelské povahy, zvyklý v bytě. Riky již byl v našem útulku když mu bylo asi 3/4 roku. Poslední dva roky prožil se svým páníčkem v bytě, který teď jeho majitel musí opustit.


 

Jsme moc rádi, že se konečně podařilo nalézt nový domov také Drumíkovi. Drumík a Cid novou rodinu nalezl na Hradecké Voříškiádě, které se náš útulek zúčastňuje již pravidelně.

V letošním roce jsme na voříškiádě krom pejsků k adopci předvedli také ukázku výcviku našeho kynologického kroužku TLAPKY.

Všem, kteří se podíleli moooc děkuji :).

Více fotek naleznete ve "Fotogalerii"


 

 

13. 3. 2013 Fido byl umístěn. Přejemu mu spokojený psí život :)


 

6. 3. 2013 k pejskům, kteří v našem útulku čekají na nového majitele přibyl asi tříletý labrador FIDO.


9. 1. 2013 Děkujeme ze srdce za projevenou přízeň v roce 2012 a veříme, že nám i v letošním roce zůstanete nakloněni :).

 

Momentálně uvítáme piškoty, konzervy či kapsičky, antiparazitní přípravky proti parazitům jak vnějším, tak i vnitřním, saponáty a desinfekční přípravky, ale především nové majitele pro naše

PEJSKY.

 

Podpořit nás můžete také finančními prostředky na náš účet Česká spořitelna 1105976389/0800,

 

 

nebo nákupem kvalitního krmiva JOSERA.

 

I v letošním roce pro Vás chystáme jarní a podzimní školičku, příměstský tábor pro děti ve spolupráci s DDM Smiřice a pokud se to podaří, rádi bychom uspořádali v letošním roce Voříškiádu přímo v našem útulku :)

 


16. 8. 2012 naštěstí jsou i dobré dny a tak mohu Emily, ale i Bessy a Seznamovi popřát mnoho štěstí na jejich další cestě životem, v jejich nových domovech :))).

Snad již brzy budou mít tolik štěstí i další naši pejskové.


14. 8. 2012 je zase jeden ze dní, kdy se stydím, že jsem člověkem. Dnes jsme v našem útulku přijali fenku pitbulteriéra, které jsme dali jméno Emily. Emily je stará asi tři roky, je velice přátelská k lidem i přesto, že ji právě člověk musel uvést do stavu v jakém dnes byla přijata, tj. 15 kg při cca 50 cm kohoutkové výšky (přibližně 6 - 8 kg podváhy).

:(

 

     

 

Ze srdce věřím, že to byla její poslední špatná zkušenost s lidmi.


10. 8. 2012 v našm útulku na své nové pánečky čekají dva noví pejsci. 

Asi pětiletá fenka křížence, menšího vzrůstu Bessynika, která byla hrozně vyděšá, ale teď je již velice přátelská a milá fenka, která má moc ráda děti

a asi 3/4 roku starý roztomilý kříženec, kterému jsme dali jméno Seznam. I on byl velice vyděšený, ale je to velice jemný sympatický pejsek.

a nakonec jedna dobrá zpráva :)

hodně štěstí přejeme v novém domově Ričimu :).

 


24. 6. 2012 záleží nám na kvalitě krmení pro naše pejsky, proto krmíme kvalitními německými granulemi JOSERA

Nákupem krmiv Josera pro vaše pejsky a kočičky u nás, můžete také  pejsky v útulku podpořit.

Krmiva můžete objednat telefonicky na tel.č: 773 686 639 begin_of_the_skype_highlighting image773 686 639 BEZPLATNĚ  end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting    Â   Â   Â  773 686 639 Â     end_of_the_skype_highlighting a krmivo Vám zdarma dovezeme do Smiřic, Holohlav, Smržova, Skalice, Skaličky, Ruseka, Lochenic, Předměřic a Hradce Králové (ostatní místa po telefonické dohodě).

Ceník naleznete ve složce JOSERA.


 

24. 6. 2012 na nový domov v našem útulku čekají asi rok starý Riči, kříženec střední velikosti, přátelské. temperamentní povahy, který rád a hezky aportuje míčky

a asi tříletá fenka křížence pudla Deli, která je milá, příjemná a čistotná.


24. 6. 2012 ze srdce děkujeme návštěvníkům "Smiřického hrnce", kteří podpořili náš útulek dobrovolným vstupným v celkové částce 15 148,- Kč. Dík patří také Městu Smiřice, které tuto akci pořádalo a vstupného se ve prospěch útulku vzdalo. 


 

19. 5. 2012 mnoho štěstí v novém domově přejeme Kiwimu :)


 

8. 5. 2012 jsme moc rádi, že Ruby tak rychle získal nový domov a tolik štěstí přejeme i našemu novému obyvateli, kterému jsme dali jméno Kubíček. Je to asi pětiletý kříženec jezevčíka, který má moc rád lidskou společnost. Kubíčka veterinární prohlídka teprve čeká, ale po krátké procházce je zřejmé, že jeho veselé srdíčko nepracuje tak jak by mělo. Přešto je Kubík velmi energický a pobyt v kotci a izolaci od lidské společnosti nemá rád. Veřím ale, že i on brzy nalezne mnoho lásky a pochopení v novém domově.


 

23. 4. 2012 na nový domov v našem útulku čekají také 3 měsíce staré štěňátko křížence Kiwi

a zhruba 10 měsíců starý pitbulteriér velice přátelské, temperamentní povahy Ruby.

 


 

22. 4. 2012 Luckymu se podařilo včera nalézt nový domov a to díky včerejší Voříšiádě, kde jsem zastupovala náš útulek čestným místem v porotě v čele s panem Trávníčkem,

což pro mne nebylo jednoduché, protože zvítězit opravdu nemohou všichni (i když je to velká škoda, protože by to všem z více jak sedmdesáti zúčastněných pejsků moc slušelo ;).

Moc děkuji našim malým kynologům - členům KK Tlapky za perfektní ukázků výcviku a předvenení Luckyho a Druma, který bohužel neměl štěstí a na nový domov stále ještě čeká.

Baruško, Nikolko, Žanetko, Kačenko a Krystýnko - jsem na Vás moc pyšná!!!

Také děkuji všem rodičům a přátelů, kteří nám pomohli zajistit péči o děti a hladký průběh akce a zvláštní poděkování patří DDM Smiřice, který zastřešuje náš kroužek a vybavil členy našeho kroužku oblečením, které nám sponzorsky logem opatřila firma pana Kněžíka.

 

Srdečně Vás zveme 

NA 

5. ROČNÍK  
hradecké SIRIUS VOŘÍŠKIÁDY


MÍSTO KONÁNÍ: OC EUROCENTER INTERSPAR V HRADCI KRÁLOVÉ
TERMÍN: 21.4.2012 od 10:00 hodin


Předsedou poroty bude tentokrát PAVEL TRÁVNÍČEK (český herec,dabér,moderátor a režisér) 


Program 5.ročníku ke stažení 
ZDE
Přihláška na 5.ročník hradecké SIRIUS VOŘÍŠKIÁDY je ke stažení ZDE


Přihlášku je možno odevzdat nejpozději do 14.dubna 2012 v jakékoliv prodejně společnosti SIRIUS MP
(seznam naleznete 
ZDE)
 nebo odeslat přihlášku na e-mail:  
velkoobchod@zverimex-sirius.cz

Představí se zde také náš kynologický kroužek TLAPKY a Drumík s Lexíkem budou náš útulek zastupovat v kategori psů z útulku :)


18. 4. 2012 Andymu přejeme hodně štěstí v jeho novém domově :)

5. 4. 2012 na nový domov čeká v našem útulku také roční kříženec Lucky. Je to milý, temperamentní pejsek, který má rád společnost a je učenlivý.

 


 

14. 3. 2012 moc děkujeme za perfektní úpravu srsti Drumíka trpělivé šikulce Petře Procházkové Šmídové. Její salon se svými pejsky můžete v Malšovicích navštívit i vy :)

a tady přidáváme seriál Drumíkovi proměny:

a po dvou hodinkách v Pétiných šikovných ručkách se z Drumíka vyklubal tenhle roztomilý, veselý pejsek :)


 

11. 3. 2012 trošku jsme se odmlčeli, ale nezaháleli jsme a podařilo se nám najít nové domovy pro Merry, Bonni a konečně také pro Johanku.

Bohužel Wolfík i Čert stále to štěstí nemají a přibyli k nim také Drumík a Andy. Drumíka čeká zítra úprava srsti u naší dvorní kadeřnice, šikulky Petry.

Petře také moc děkujeme za inzerci, díky které jsme dostali dvě funkční pračky a konzervy.

Moc děkujeme za velkorysé finanční příspěvky díky kterým budeme moci opět naše pejsky čipovat a díky kterým se nám daří udržet kvalitu krmiv.

Také ze srdce děkujeme Majce Schilerové za akci Valentýn pro útulky a všem, kteří na tuto akci přišli a podpořili útulky.

Ája Charouzová a MajkaMajka a kadeřnice našich pejsků Petra

No a na závěr dnešních novinek bych vás ráda pozvala do naší jarní psí školičky ktrou zahájíme již v neděli 1. dubna 2012 v 15:00 hodin v našem útulku.

Přihláška

http://utulekpsusmirice.wbs.cz/Psi-skolicka.html


 

10. 1. 2012 přejeme Šmudlovi mnoho štěstí v jeho novém domově :-).


5. 1. 2012 ze heart děkujeme všem, kteří nás koupí samolepky našeho útulku na veterinární klinice HKVet v Hradci Králové podořili celkovou částkou 900,- Kč. Rovněž děkujeme všem, kteří nám poslali informace o pejcsích, kteří u nás na přechodnou dobu nalezli útočiště a všem kteří nás s dárky pro ty pejsky, kteří zatím neměli tolik štěstí, navštívili.

 yes

Fenka westíka Terry vstoupila do nového roku pravou a od včerejšího dne je již v novém domově :-).

 

Snad i Merry se již brzy dočká.

Tak jako Merry na nový domov čekají i naši noví pejsci:

milý kříženec jezevčíka Šmudla

temperamentní fenka německého ovčáka Debora, která byla nalezena v Černožicích

a temperamentní pes německého ovčáka Gery


30. 12. 2011 ze srdce děkujeme všem kteří nás i v letošním roce podpořili, všem u kterých naši pejsci našli nový domov, ale i všem, kteří mají lásku v srdci pro čtyřnohá stvoření, která jsou na nás - lidech - tvorech se svědomím, schopností přemýšlet a nést za své činy zodpovědnost zcela odkázána, přejeme do nového roku jen to nejlepší.

Krátce před vánocemi nalezly v našem útulku útočiště dvě, dnes již díky šikovným ručičkám Petry krásné a milé fenky West highland white teriéra. Momentálně se ještě obě zotavují ze zánětu oušeka Terrynka i ze zánětu močových cest.Zde vám přinášíme krátý fotoseriál jejich proměny.

        

 

Snad i Terry a Merry budou mít brzy štěstí a naleznou nový domov tak jak jej nalezl Black, který vstoupí do nového roku s novým páníčkem a přejeme mu v jeho novém domově jen to nejlepší.


 

4. 12. 2011 děkujeme Všem, kteří nás dnes i přes nepřízeň počasí navštívili a zúčastnili se naší

"Mikulášské neděle"

Kliknutím na fotografii zobrzíte album z této akce :-).

image


1. 12. 2011 jsme moc rádi, že Oliver, Mireček a i Honzík již našli své nové domovy !!!

Oliver  Mireček  Honzík

Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi napsali jak se jim žije s pejsky z našeho útulku a omluvit se, že jsem na většinu z nich v poslední době nezvládla odpovědět. Přesto mne všechny emaily moc potěšily a ještě jednou děkuji.

A hlavně bych Vás všechny ráda pozvala na

       MIKULÁŠSKOU NEDĚLI

v našem útulku 4. 12. ve 14:00 hodin


 

15. 11. 2011 máme velikou radost, že níže uvedená fenka šeltie už je ve svém domově :)

Rádi bychom pomohli nalézt nový domov také pro fenečku bígla:

 

14. 11. 2011 v sobotu dopoledne byla ve Smiřicích nalezena krásná, milá, asi pětiletá, čipovaná a tetovaná fenka šeltie.

 

a v neděli jsme s Blackem navštívili salon krásy paní Procházkové, která Blacka dala do kupy a je ještě krásnější.  V Petřiných šikovných ručičkách byl moc hodný, jen jsme při té příležitosti zjistili, že tak úplně nemiluje cestování autem a také moc nestojí o splečnost jiných pejsků.

Fotodokumentace ze stříhání:

    


 

9. 11. 2011 nový domov již mají všechna štěňátka odchovaná v našem útulku.

Nový domov hledají nově i Oliver a Black. Více se o nich dozvíte ve složce "Psi v útulku".

Oliver Black

Krátký čas u nás pobyla také Peggy,

které pomohla najít nový domov Majka. Moc děkujeme a Peggy i štěňátkům přejeme v nových domovech mnoho štěstí a lásky.

Také jsme pro větší přehled v našich otvíracích hodinách ponechali jednotný návštěvní čas pro letní i zimní měsíce a návštěvy mimo uvedené časy po telefonické dohodě nadále trvají.

 No a od října v našem útulku probíhá také dětský kynologický kroužek pod záštitou DDM Smiřice. Do kroužku se přihlásilo 9 prima dětí. Dali jsme si název tlapky a více o tom, co v kroužku děláme se budete dozvídat v samostatné složce "Tlapky".

Tlapky

Děkujeme Jimíkovi za úterní milou návštěvu.

 


 

27. 9. 2011 jsme moc rádi, že díky Smiřickému "Babímu létu" nalezly nový domov Riky a Bertík. A také nás moc těší, že z osmi Johančiných štěňátek  na nový domov čekají už jen dvě slečny.

A chtěla bych moc poděkovat majitelce Timíka, který od nás z útulku odešel již před rokem a půl, za krásnou sms a také majitelce Daisy (ta odešla do nového domova ve stejné době jako Timík) za krásný email, ze kterého Vám sem také kousek vkládám:

"Jinak co já a Daisynka... Jedním slovem, báječné :-) I když je to stále ďáblík, pracujeme spolu a ona je prostě úžasná. Poslušná, učenlivá a hlavně strašně milá. Máme teď soukromého učitele, který nám pomáhá se zdokonalovat a já se nestačím divit, jaké Daisy dělá pokroky. Je to prostě moje holka, kterou bych za nic na světě i přes ty všechny lumpačiny, co občas provádí, nedala. Jsem strašně ráda, že jsem si ji u Vás v útulku vyhlídla :-) Posílám aspoň jednu aktuální fotečku :-)"

Nic mi neudělá větší radost, než takové zprávy :-)

Všem našim "útulkáčům" přeji celým srdcem stejné štěstí na jejich nové majitele!

Díky!!!


 

11. 9. 2011 tak máme za sebou náročný, ale velmi vydařený a milý víkend. Včerejší den byl ve znamení Smiřického "Babího léta" kde náš útulek dostal veliký prostor pro představení. K vidění a mazlení zde byla naše dvě z šešti nyní již osm týdnů starých štěňátek, Mireček a Bertík. Ostatní naši pejsci se zde představili na fotografiích. Návštěvníci zde mohli podpořit finančně útulek a za příspěvek od nás dostali jako pozornost perníček, které napekla majitelka Molinky (někteří z Vás jistě pamatují na její dramatický příběh). Vybrala se zde částka 1 364,- Kč. Všem kteří přispěli ještě jednou ze srdce děkujeme. A také děkuji všem, kteří mně velice významně podořili a stále podporují svou pomocí. Velký dík patří i Zverimexu SIRIUS, který zde pro děti zajistil skákací hrad a tombolu, kde každý los vyhrál. SIRIUS nás dlouhodobě podporuje, ať již sponzorskými dary, velkými slevami na potřeby pro naše pejsky či propagací našeho útulku.

A dostáváme se k nedělnímu programu. Dnešek byl tak trošku rozlučkový den pro naše jarní "školičkáře". Záměrně říkám trochu, protože se s nimu budu moc ráda setkávat i nadále. Zakončení jsme pojali částečně sportovně a také odpočinkově. Zdravíme moc Libušku s Daisy, které se dnes bouhužel nemohly ze zdravotních důvodů dostavit. Ostatní si tak z lehka procvičili to,co se v průběhu školičky naučili. Navíc jsme prozkoušeli jak se naučili se svým čtyřnohým parťákem řešit neočekávané... Celé klání hodnotila porota ve složení: Kačenka, Kristýnka (moje milované dcery a pomocnice) a Laděnka (jeden z mých andělů strážných). Přesto, že nás počasí pěkně vypeklo a to téměř doslova, panovala zde moc příjemná atmosféra. Po krátkém občerstvení to nám dalším nedalo a také jsme si zacvičili. Tentokrát již ve skupině, někdo se svým psíkem, někdo si psa půjčil z řad našich "útulkáčů". A jak to celé probíhalo si můžete prohlédnout na fotografiích.

image


 

1. 9. 2011 dočasný domov jsme poskytli také tří a půl měsíčnímu Mirovi. Je to kříženeček milé povahy. Předpokládám, že v dospělosti to bude pejsek spíše většího vzrůstu.


 

31. 8. 2011 náš útulek opustila první dvě Johančina štěňátka. Pejsek Démon a fenka Zora. Další tři pejsci a tři fenky na své nové páníčky v našem útulku ještě čekají.

Nedělní fotky štěňátek si můžete prohlédnout kliknutím na fotku:

image


 

27. 8. 2011 mám pro Vás spoustu novinek a také fotečky štěňátek narozených v našem útulku, která jsou od příštího týdne k odběru. Fotky jsou z období čtyř týdnů, aktulání se nám snad podaří v průběhu příštího týdne.

Fotky štěňatek naleznete kliknutím na fotku:

image

 

 

Z celého srdce děkujeme panu Borskému a paní Šedivé za finanční příspěvky pro náš útulek. Pomohli nám tak výrazně s veterinárními náklady na odstranění tříselné kýly a kastrací Tínky, která se po operaci brzy zotavila a nyní je již v novém domově.

Paní Simoně, která nám již několikrát pomohla a díky které máme v útulku čtečku čipů a váhu na vážení pejsků děkujeme za zásobičku konzerviček a piškotů pro pejsky.

Moc děkuji také Věrce, Martině s rodinou a Laděnce za pomoc s venčením našich pejsků a nejen tu :-).

Rada města Smiřic schválila naší žádost o venkovní rozvod vody, aby se nám dařilo lépe udržovat hygienu ve venkovních výbězích a tak se moc těšíme, protože v úterý by mělo dojít k realizaci.

Aktualizovali jsme sekci "Psí školička".

Těšíme se na poslední dvě lekce s našími jarními "školičkáři", kteří jak pevně věřím přes prázdniny pilně trénovali ;-)

No a nakonec zprávy nejlepší!!!

Do nových domovů z našeho útulku odešli:

     Chip                            Tina                       Jimi

   

                                Tonda           a                  Dáša

               

Přejeme jim v jejich dalším životě jen to nejlepší :-)


 

23. 7. 2011 jsme moc rádi, že můžeme popřát Edíkovi hodně štěstí na jeho nové cestě životem :-)


 

 

19. 7. 2011 to koukáte, že ještě dnes přidávám, ale povedlo se mi vyfotit Jimíka tak, že se o to musím podělit s Vámi hned

a navíc do našeho útulku přibyl další pejsek. Krásný, miloučký, tak půlroční kříženec pitbulteriéra, kterému jsme dali jméno Riky.

 


 

19. 7. 2011 tak konečně po veškerých peripetiích, kterými Vás opravdu nebudu otravovat (ono je to také stále dokola - ukradený externí disk s fotkama, spadnutí systému právě před uložením ....), ale hlavně je to tady!

Ve složce "Psi v útulku" máte naše nové přírůstky (tedy krom těch, kteří už s námi nějakou dobu hledají nový domov). Edík, John, Tina a Chip se k nám dostali díky tomu, že na ně jejich původní majitelé nějak při stěhování zapoměli. Zřejmě jim nedošlo, že pes není kus starého nábytku i když pravděpodobně  ke svým čtyřnohým partnerům (kterým by podle mého názoru pes v rodině měl být) měli takový postoj vždycky. Já jen pevně věřím, že jim i dalším v našem útulku se podaří najít rodiny, kde budou mít své místo a dost lásky, tak aby na své dosavadní zkušenosti s lidmi mohli brzy zapomenout. A že to není nemožné o tom svědčí fotky a zprávy které mi chodí od těch, kteří už u nás nové majitele našli.

Do našeho útulku přibyla také Johanka, na které bylo od prvního momentu vidět, že ve velmi krátké době skokem zvýší počet našich pejsků. Stalo se a v sobotu přibylo do našeho útulku osm malinkatých nic (4 pejsci a 4 fenky). Johanka je skvělá mamina a štěňátka se mají čile k světu a já jen doufám, že na ně čekají ti nej nej páníčci.

Školičce jsme vytvořili podsložku s odkazy na fotečky (je jich docela dost, všechny jsou moc hezké a bylo mi líto se s Vámi nepodělit o všechny a tak jsem jejich uložení s kapacitních důvodů vyřešila takhle, přesto doufám, že se k nim "proklikáte" :-). Absolventům letošní jarní školičky zbývají ještě dvě lekce, které jsme si nechali na září. Věřím, že přes prázdniny procvičují nabyté zkušenosti a moc se na ně těším. Sešla se fajn partička šikovných lidiček tvořících se svými psy dvojice, na které je radost se koukat :-).

Také bych chtěla moc poděkovat třídě 4.A. ZŠ Úprkova z Hradce Králové, kteří u nás v útulku strávili červnovou noc pod stany. Dozvěděli něco ze života nejlepšího přítele člověka a místo toho, aby si koupili zmrzlinu přispěli pejskům v našem útulku celkovou částkou 610,- Kč. Všichni byli úžasní, je to fajn parta a dík patří také jejich paní učitelce, která dělá víc než jen svoji práci a i na to se vážně moc hezky kouká :-).

Také děkujeme panu Martinovi za včerejší zásobu konzerviček a granulí a samozřejmě všem dalším, kteří nám pomáhají (například nám pomáhají dále inzerovat naše pejsky).


 

13. 6. 2011 jsme moc rádi, že Megi našla nový domov a zároveň v našem útulku našlel útočiště asi rok starý kříženec německého ovčáka. Tonda je kus psa, ale má dobré srdce a  je velmi čistotný.

 

2. 6. 2011 Charlimu přejeme mnoho štěstí v novém domově a do naší nabídky pejsku, kteří na svůj nový domov čekají přibyla asi osmiměsíční fenka, které jsme dali jméno Megi.

Také děkujeme Aničce za pomoc v našem útulku v rámci její individuální praxe a doufáme, že si i ona od nás odnesla nějaké nové zkušenosti. Hodně štěstí při dalším studiu :-).


 

15. 5. 2011 z našeho útulku do nových domovů odešla Eli a Fox, kterým přejeme nan jejich další cestě životem mnoho štěstí a přibili nám další dva pejsci, kteří na to své štěstí čekají. Jedním z nich je asi čtyřletý, milý a přátelský Charli, čistokrevný kavalír king charlses španěl a asi dvouletá fenka křížence, která je asi 55 cm vysoká v kohoutku milé povahy a pojmenovali jsme jí Dáša.

 

Dáša  Charli


 

28. 4. 2011 konečně se nám rozběhly stránky a tak se s vámi mohu podělit o novinky.

 

V první řadě bych Vás chtěla pozvat na naše nedělní prvomájové

"SETKÁNÍ S PEJSKEM"

které proběhne v neděli

1. 5. 2011

v našem útulku

Program:

10:00 - 13:00  seminář o výchově, metodice výcviku, základech fyziologie a nervové soustavy psů(seminář bude zpoplatněn 150,- Kč, pro majitele pejsků z našeho útulku zdarma, zájemci prosím potvrďte svou účast emailem či telefonicky)

14:00 - 15:00  setkání pejsků, kteří část svého života prožili v našem útulku a jejich majitelů, které tímto srdečně zvu

15:00 - 16:00  první seznamovací hodina naší psí školičky


Amálce se podařilo najít novou rodinu. Podle zpráv, které mám od jejích majitelů je velmi spokojená a naštěstí se její nová rodinka velmi dobře smířila i s překvapením v podobě sedmi štěňátek, které nám všem Amálka uchystala. Vše proběhlo bez potíží a na  pět štěňátek již čekají noví majitele. Mrzí-li Vás tedy, že jste Amálku "prošvihli" a chtěli by jste tedy alespoň jejího potomka (všchna štěňátka mají zlatou barvu), ozvěte se a já Vám ráda předám telefonní číslo na majitele Amálky.

 

 

Amálky místo zaujala v naší nabídce téměř obratem fenka Eli. Eli je kříženec německého ovčáka asi tři roky roky stará, přátelské, temperamentní povahy, drobnější konstituce, která nemá ráda uzavřený prostor. Eli momentálně hárá a tak nás překvapení v podobě štěňátek nečeká.

 


 

29. 3. 2011 a máme tady další radostnou událost. I Digimu se podařilo najít nového páníčka. Tak snad bude sekat latinu a konečně najde Domov.


 

27. 3. 2011 tak bych se s Vámi ráda podělila o báječné novinky. Samou radostí ani nevím čím začít.

Včera v Hradci Králové proběhl již 4. ročník Voříškiády, kterou uspořádalo OC EUROCENTRUM HK spolu se Zverimexem SIRIUS, který nás také podporuje.

Moderování se báječně zhostila Majka Schilerová, která akci zajistila i po organizační stránce a to naprosto perfektně a neodolatelný Zděněk Srstka. Zlatým hřebem (pominu-li 68 užasných soutěžních dvojic) byl předseda poroty Standa Hložek (kde by se mi před čtvrtstoletím zdálo, že budu mít podepsanou Standovu fotku smiley) a v závěru i na "Holky z naší školky" došlo. Mimochodem moje milované holčičky Kačenka (10) a Kristýnka (7) mne uvedly do obrazu, že "Holky..." už zas frčí. Bez nadsázky ale musím říct, že byl pan Hložek velmi příjemný a celá atmosféra "Voříškiády" byla moc fain.

Celý výborný zážitek u nás ještě potrhla účast našich 3 bývalých obyvatel, kteří dnes již spokojeně žijou v nových rodinách navíc s hezkými výsledky. Daisy ml., která se loni v našem útulku narodila získala cenu pro nej nejmladšího voříška v kategorii do 10 kg, ve které Tomík obsadil celkově 2. místo a v kategorii od 10 do 19 kg Daisy zvítězila.

Moc Vám gratulujeme (ale ještě víc k Vašim milujícím páníčkum kteří, když na Vás koukají mají takovou krásnou jiskřičku v očích).

Zlatou třešničkou včrejšího dne pro mne ale bylo, že Lexík, kterého jsem sebou vzala, aby zde případně také nalezl nový domov, svou novou rodinu opravdu nalezl. A byla to láska na první pohled. Ze srdce věřím, že to nebude jen krátkodobá zamilovanost, ale láska na celý život.

Také moc bych chtěla poděkovat Věrce a Laděnce, Pétě a Kubovi, že nás přijeli podpořit a Laděnce také za to, jakou nám nechala od své dcery upéct báječnou buchtu (mohla by se Ti holka vdávat wink) a Verunce přejeme, ať se dá co nejdřív do kupy.

Fotečky z Voříškiády Vám sem v průběhu příštího týdne přidáme, tak se těšte a zachovejte nám přízeň.


25. 3. 2011 přidáváme fotku Amálky

,

děkujeme moc za návštěvu Jackovi

a Daisince (u nás narozená štěňátka) a také přidáváme našeho nového obyvatele, kterému jsme dali jméno Fox

.

Také bychom rádi pomohli najít nový domov čtyřem pejskům z Opočna, které Vám trošku představíme:

Fenka rhodéského ridgebacka: cca 3letá fenka, klidná, milá a mazlivá, bez problémů i s ostatními psy

Kříženec: pejsek cca 3 až 4 roky starý, k lidem vstřícný, s pejsky má občas problém

Kříženka: fenka cca 2letá, klidná, milá k lidem i ke psům

Kříženec: pes, většího vzrůstu, cca 3 letý, nejdřív je nedůvěřivý, ale po seznámení je k lidem mazlivý (dle mého soudu má radši muže)

 

No a hlavně se těšíme na setkání na zítřejší Voříškiádě v Hradci.

13. 3. 2011 nový domov našel rotvajler Dasty, ale jeho místo takřka obratem zaujala asi rok a půl stará fenka labradora, které jsme dali jméno Amálka. No na vílu je maličko velká, ale jinak je úžasná. Amálku někdo nechal uvázanou, ona se však vyvlíkla z obojku a svého majitele usilovně hledala. Když zjistila, že její hledání je marné, vrátila se na místo, kde jí její majitel zanechal s nadějí, že se pro ní třeba vrátí. Amálka byla velmi vyděšená a myslela jsem z počátku, že se nám ji ani nepovede nalákat, ale po misce krmení a půlce konzervy, pochopila, že to s námi nebude tak zlé, během pár minut naprosto obrátila a začala se tvářit, že nás zná již vlastně odjakživa a že je děsně prima, že jsme se konečně sešli.

No a já bych Vás všechny a hlavně majitele pejsků, kteří nějaký čas strávili v našem útulku moc ráda pozvala na

 4. ROČNÍK hradecké SIRIUS VOŘÍŠKIÁDY

MÍSTO KONÁNÍ: EUROCENTRUM INTERŠPÁR V HRADCI KRÁLOVÉ
TERMÍN: 26.3.2011


Program 4.ročníku k nahlédnutí
ZDE

Přihláška na 4.ročník hradecké SIRIUS VOŘÍŠKIÁDY je ZDE
ke stažení

Přihlášku je možno odevzdat v jakékoliv prodejně společnosti SIRIUS MP (seznam naleznete
ZDE)
nebo odeslat přihlášku na e-mail:
velkoobchod@zverimex-sirius.cz


3. 3. 2011 naším novým přírůstkem v útulku je asi roční pejsek rotvajlera. Je trošku vyplašený, pohublý (i tak má 37kg) ale opravdu krásný, milý a jmenuje se Dasty.

 

  

a jinak samozřejmě dále hledáme nové páníčky i pro ostatní pejsky v našem útulku a také pro čtyřletého jorkšíráčka.

 

23. 2. 2011 i Jerry už má nový domov,

ale v našem útulku ho záhy nahradil pejsek nový, kterému jsme dali jméno Lex

a tento kříženec howovarta menšího vzrůstu je moc milý a jsou mu tak dva roky. Snad ani on nebude v našem útulku příliš dlouho.

Moc děkujeme za milou návštěvu u nás narozené Matyldě - nyní Maru, která žije až v Plzni.

A také moc děkujeme za zprávy o Sisi, které náš útulek opustila již před rokem, o Timíkovi a o Daisynce.

Také jorkšírce Lindě se podařilo najít nový domov a vypadá v něm velmi spokojeně. Snad i jejímu psímu kamarádovi a našim dalším "útulkáčům" bude přát brzy štěstí.


7. 2. 2011 rádi bychom pomohli nalézt nový domov čtyřletému pejskovi a pětileté kastrované fence jorkšírského teriéra. Jejich rodina se bohužel rozpadla, páníček se kterým sdílejí domov je pracovně vytížený a často mimo domov. Rád by pro ně nalezl domov, aby nebyli tak osamělí. Jsou mazlíci, čistotní a zvyklí na děti. Myslíte, že se nám to podaří? 

 A také prosíme p pomoc při hledání ztraceného pětiletého borderteriéra, který se ztratil 21.1. poblíž Velkého Vřešťova.


5. 2. 2011 i Tomík už má svou novou rodinu a podle zpráv, které o něm máme, se má bezvadně a je moc spokojený. No aby nebyl, když chrupe v postýlce :-).

I všem ostatním majitelům našich pejsků upřémě děkuju za zprávičky!


24. 1. 2011 máme pro Vás spoustu zpráviček. První není zrovna nejveselejší, ale v minulém týdnu do naší "útulkové rodiny" přibyl asi rok a půl starý, miloučký, něžný, asi 30 cm vysoký Kája a věřím, že svou novou rodinu najde velmi brzy.

 

 

 

No a poznáte tohoto fešáka?

 

    

No jasně, je to Tomík!

V pátek jsme s Tomíkem vyrazili na návštěvu psího salónu paní Petry Procházkové v Hradci Králové v Malšovicích a ta nám z Tomíka udělala neodolatelného pyšáčka (tedy, alespoň doufám, ýe se proněkoho z Vás stane neodolatelným) a task přidáváme ještě pár foteček z Tomíčkovi proměny:

        

Chcete, aby Váš pejsek taky trošku prokoukl? Tak mrkněte na stránky paní Procházkové

http://www.upravapsu-hk.ic.cz/


15. 1. 2011 i dnes pro Vás máme skvělou zprávu, tedy kromě těch návštěvníků, kteří uvažovali o osvojení Oriona, posledního z našich v útulku narozených štěňátek.

Orionek je právě na cestě do svého nového domova. Orionovi i jeho nové rodince přejeme vše nejlepší na cestě jejich společným životem. 

Také moc děkujeme za milou návštěvu Cookii a jejím majitelům. Roste z ní krásná slečna, ale to jsme přece čekali.

No a Veronice moc děkujeme za zprávy o Daisynce (naší bývalé svěřence) a těšíme se, až se na nás také přijedou mrknout.


6. 1. 2011 skvělá zpráva: Cookie dnes odjela do svého nového domova. Jí i jejím novým majitelům přejeme šťasné vykročení do společné cesty životem. Tak pravou Cookie, pravou :-)


5. 1. 2011 a mám pro Vás opět dvě zprávy. Bohužel nejsou obě dobré. Včera se do našeho útulku po pěti dnech pobytu v novém domově vrátil u nás narozený, nyní deseti týdenní pejsek Orion a já bych na tomto místě ráda apelovala na svědomí všech těch, kteří si pejska nebo i jiného živého tvorečka pořizovali opravdu uvážlivě a ne jen pod dojmem emocí a zvážili si, zda opravdu dokážou svého nového partnera, kterým se takový pejsek stává, respektovat se všmi jeho potřebami a ..... Ale o tom všem už bylo napsáno tolik a přesto musejí být na světě útulky pro opuštěná zvířata.

Orion Cookie a Orion Cookie - 10 týdnů

Ta dobrá zpráva naopak je, že nový domov získal osmiletý, miloučký, veselý a teď už i zdravý Romy. Přejeme jemu i jeho majitelům spoustu šťastných a spokojených chvilek.

 


1. 1. 2011 děkujeme Vám všem za přízeň v loňském roce. Ke konci roku jsme od Vás dostali mnoho přáníček, mnoho se Vás přišlo podívat a přinesli jste nám spoustu dárků. Z celého srdce Vám všem děkujeme.

No a také bychom se s Vámi podělili o dvě zprávy. Ta dobrá: štěňátka až na Cookii vstoupili do nového roku se svými novými rodinami. Ta špatná: máme dva nové přírůstky. Asi půl roku starý, veselý a temperamentní kříženeček, kterému jsme dali jméno Jerry

a tak roční, asi 35 cm vysoký v kohoutku, velice milý a přátelský Tomík


3. 12. 2010 ze srdce děkujeme za štědrou předvánoční nadílku dárku paní Simoně a přidáváme nové fotečky štěňátek. Rostou jako z vody a kdo z Vás nerozumí panu Čapkovi, jak to myslel, když psal o tom, jak se fotí štěně, navštivte nás s fotoaparátem a ve vteřině pochopíte :-) .


 

24. 11. 2010 víte, kdo je tohle?

No to je Timík s paničkou. Ano, ten Timík,

který byl v útulku téměř dva roky.

Vážně mne moje práce baví!

Díky Míšo


23. 11. 2010 čekáte už na nové fotky štěňátek? Tak mrkněte do složky štěňátka a u jednotlivých štěňatek najdete jejich čerstvé fotečky.


20. 11. 2010 ve čtvrtek se od nás do nového domova odstěhoval Roneček a včera mi od jeho nového páníčka přišla moc pěkná SMS, jaké je zlatíčko a jak jsou rádi, že ho mají. Nemám k tomu co víc dodat, snad jen: DÍKY

Štěňátka rostou jako z vody a začátkem týdne Vám sem dám nové fotečky a zároveň se také omlouvám všem, kteří je zíra chtěli přijít navštívit, ale zítra bude bohužel ZAVŘENO.


14. 11. 2010 to je fofr. Máme tady první návrhy jmen, sledujte v sekci štěňata.


 

14. 11. 2010 také bychom rádi poděkovali za návštěvu majitelkám Daisy, Vločky a Tečky (z Vločky a tečky rostou krásné a milé slečny), za pravidelné zprávy o Timíkovi jeho majitelce a za dopis s fotkami majitelce Tedíka a především za to, že u nich naši bývalí "útulkáři" našli Domov.

 

 

Daisy s paničkou a Vločka s paničkou  Tečka

 

No a počítám, že již netrpělivě očekáváte fotky našich štěňátek. Rostou jako z vody, už koukají na svět, dělají první neobratné krůčky, mají za sebou první odčervení a začali jsme s přikrmováním, abychom trochu odlevili jejich užasné mlaďoučké mamině Jessi, která se o ně vzorně stará.

Rádi bychom také, aby jste nám pomohli pro ně vybrat jména, kterými bychom je s Vámi rádi pojmenovali

v neděli 12. prosince ve 14:00 hodin v našem útulku.

  Pro lepší orentaci zřizujeme samostatnou složku pro štěňata, kde Vám je představíme jednotlivě a kde se budou průběžně objevovat Vaše návrhy jmen, ze kterých budeme vybírat.

Tak dost řečí a tady jsou: 

kluci 

holky


5. 11. 2010 Jessi minulý týden porodila osm krásných zdravých štěňátek. Porod proběhl naprosto úžasně. Jessinka si se vším poradila naprosto na 1. Tři kluci a pět holek rostou jako z vody.

 

      

Také jsme moc rádi, že Ferda našel nový domov a přejeme jemu i jeho nové rodině mnoho krásných společných chvilek.

No a snad i ostatní pejsci z naší nabídky budou mít brzy takové štěstí jako Ferda ....


20.10.2010 jejda, to jsme se Vám ale dlouho neozvali. Snad nám to odpustíte a zachováte nám přízeň. My se s Vámi podělíme o novinky.

V minulém týdnu k nám do útulku přibyla březí roční fenka Jessi (štěňátka očekáváme v příštích čtrnácti dnech)

a asi osmiletý velmi zanedbaný Romy. Věříme, že Jessi dobře zvládne porod a že se nám podaří dát Romyho co nejdříve do pořádku a hlavně mu najít novou rodinu, aby tento milý a vitální pejsek zbytek života nemusel strávit v útulku.   

       

Ze srdce děkujeme oběma Veronikám, Sabině, a paní pošťačce za dárečky pro Jessi.

 

Rádi bychom také pomohli najít nový domov šestiletému, vychovanému, kříženci Piximu, který miluje aportování a vůbec je to taková sportovní nátura.

V naší nabídce se objevuje také dvouletý Wolfík. I Wolfík by pro míček snad položil život, je temperamentní s velmi dobrým přivoláním.

No a také bychom Vám rádi připoměli, že na někoho z Vás čeká kříženec malého černého knírače Rony, který se již vzpamatoval z nejméně třítýdenního bezprizorního putování životem a odhalil nám milou a veselou část své duše. Přišel na to, že mu u nás nic špatného nehrozí a za piškot nebo za balonek (no za balonek asi raději) udělá pomyšlení.


21. 9. 2010 jedná dobrá zprávička - Miša už je zpátky doma u své rodinky, které se v sobotu ztratil.


19. 9. 2010 i dnes máme nový přírůstek. Stal se jím kouzelný, přátelský, miloučký, hubeňoučký Miša.

 


18. 9. 2010 včera jsme Vás nestihli informovat o všech novinkách a tak bychom Vám nejdříve rádi seznámili s našimi přírůstky.

Čtyřletý kříženec černého malého knírače, kterému jsme dali jméno Rony je z počátku trochu nedůvěřivý, ale po seznámení milý, velmi čistotný pejsek, který však svou svéhlavostí knírače rozhodně nezapře.

Dvouletý kříženac šarpeje Čert zřejmě nemá nejlepší zkušenosti s cizími lidmi a tak k nim projevuje agresivitu, já všák věřím, že je schopen si zvyknout na nového majitele, kterému bude jedinečným hlídačem.

 

 

 

Také bychom rádi našli nový domov pro Ferdu. 

Ferda je přibližně roční kříženec, kterého jsme nalezli u silnice - nejspíš byl svým předchozím páníčkem vyhozen z auta. Po třech měsících je odčerven, očkován, socializován a tudíž určen k odběru. Je to chytrý, učenlivý, sportovní pejsek, se smutnýma očima, který bude vděčný za možnost pohybu na zahradě, přízeň, lásku a časté vycházky s páníčkem.

 

No a nakonec bych Vás poprosila, kdyby jste věděli nějaké informace o dvouletém Ronym z České Skalice, kterého od 13. září hledá jeho paníček, dejte mu prosím zprávu na tel. číslo 607 408 925 begin_of_the_skype_highlighting image607 408 925 BEZPLATNĚ  end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting    Â   Â   Â  607 408 925 Â     end_of_the_skype_highlighting nebo na email: danaflej@seznam.cz

 


 

17. 9. 2010 konečně Vám přinášíme také nějaké novinky. Nejprve bychom Vás rádi pozvali na

"ROZLOUČENÍ S LÉTEM"

které se bude konat v našem útulku

v neděli 26. září 2010 od 14:00 hodin.

Uvidíte ukázku z výcviku sportovní kynologie, budou připraveny soutěže pro děti, Vaše čtyřnohé kamarády a pro Vás.

 
7. 8. 2010 včera do nového domova odešla Vločka a tak jí samozřejmě také přejeme všechno nej do nového života.
 
No a důležité upozornění:
 
V době od 15. 8. 2010 do 23. 8. 2010 bude náš útulek pro veřenost UZAVŘEN!!!

 
5. 8. 2010 hurá, je to tady všechno již funguje a navíc jsem získali díky Vaší přízni ještě "wapku", která nám podstatně zjednodušuje a zároveň zkvalitňuje údržbu našeho útulku. Musím ještě jednou poděkovat Všem našim příznivců, ať už těm novým, kteří se o nás dověděli díky reportáži TV PRIMA ale samozřejmě i všem našim "skalním", kteří nám pomáhají a podporují nás všemožnými způsoby. Nebudu na tomto místě nikoho jmenovat, ale ještě jednou Vám všem díky a teď Vám raději povím, kterak Tečka, Tedy a Dolynka do nových domovů odešli a samozřejmě jim i jejich novým páníčkům přejeme hodně společné radosti a štěstí. Také děkujeme majitelkám Daisy,Timíka a Moly za zprávičky o jejich životech v nových domovech a to je to, co mám na téhle práci tak ráda. Když dostanu zprávu o tom, jak se našim "útulkáčům" vede v jejich domovech v ten moment vím, že to funguje a že je náš "utulkáč'", přesně tam kde má být. Tak díky .
 
No a abych tady pořád jen neděkovala, tady pár foteček Tečky a Vločky (abych nezapoměla, televizní hvězda Vločka už je taky jednou nohou v novém domově).  Tak věřte, kdo jste chtěli právě jí, že na Vás holt čeká asi nějaký úplně jiný hafan.
  
 

2. 8. 2010 děkuji všem, kteří nás podpořili a pomohli nám zajistit, abychom Vám mohli přinášet opět aktuální informace ze života našeho útulku a to především za starší, ale fuknční notebook, zbrusu nový "foťák" a finanční příspěvek, které jsme v minulém týdnu obdrželi. S technikou ještě trošku zápolíme, ale během pár příštích dnů už si to snad vše sedne. Teď tedy alespoň pár fotek a novinek:
 
Tedy o ktrerém jsme Vás již informovali
  
 
Doly, která nám vzhledem připomíná Molynku (mimochodem Molince děkujeme za informace  tom jak se má a jsme rádi, že se konečně dočkala toho svého štěstíčka a začíná si jej pomalu vychutnávat), i když ji v očkách září rarášek je velmi milá a vcelku dost poslušná.
 
  
 
No a konečně naše nové přírůstky Vločka a Tečka, sotva dvouměsíční štěňátka:
  
Holky se již zabydleli a o fotky z jejich kouzelných hrátek se s Vámi podělíme v nejbližší době.
 

 
23. 7. 2010 trochu jsme se odmlčeli. Né snad proto, že bychom s Vámi již nechtěli dění v našem útulku sdílet, ale prostě proto, že náš útulek byl v úterý 20. 7. vykraden. A tak jsme bez notebooku mojí dcery na kterém jsem vaškerou administrativu kolem útulku spravovala, bez připojení, bez foťáku, bez televize, DVD přehrávače a taky trochu bez iluzí.
 
Přesto bych všem kteří mi pomohli uhradit náklady na veterinární péči o Molynku (byla vybrána více než polovina, celkem 6 050,- Kč) chtěla z celého srdce poděkovat, nejen za finanční pomoc, ale i za morální podporu a návrat k přesvědčení, že tenhle náš svět není jen černý, ale i trochu bílý. Tak ještě jednou díky!!!
 
No a báječné zprávy: Molynka má již novou rodinu a její zachránce Coudy také. Tak jim i jejich novým rodinám přeji moc a moc štěstí a společné radosti.
 
 Také máme dva nové přírůstky Dolynku a Tedíka. Jsou to malý a milý psíci a snad se mi brzy povede ukázat Vám je alespoň na fotkách. 

 
10. 7. 2010 nový domov našla Bugy a Cindy. Oběma holkám i jejich novým rodinám přejeme hodně štěstí a radosti na jejich společné cestě životem.
 
Také mám prosbu:
Ztratil se pes -kříženec knírače, barva pepř a sůl, jméno Hubert (slyší na "Hubík") , má obojek a psí známku registrovanou v Pardubicích. Nemá useknutý ocas jako čistokrevní knírači, má ho zatočený. Je ostříhán. Ztratil se z psího hotelu paní Váškové v obci Chaloupky u Hradce Králové-Svobodné Dvory.
 
No a hlavně:
Molynce se daří každým dnem lépe. Trochu lépe baští, je o hodně veselejší, s chutí absolvuje krátké procházky se svou pokrevní sestrou Copinkou a  drží se mne jako klíště. Tak jí vyprávím, jak na ní myslíte, posíláte korunky a držíte palečky. No a tady jedna její nová fotečka, i když ne zrovna moc kvalitní, ale už jste někdy zkoušeli fotit klíště ?
 
 

 9. 7. 2010
Všem Vám ze srdce děkuji za velikou podporu a příspěvky, které začínají chodit na účet a přináším dobré zprávy: Moly byla včera večer propuštěna z kliniky a nejhorší už snad opravdu zvládla. Je sice ještě zesláblá a unavená, ale s tím už si poradíme.

7. 7. 2010
Příběh Moly pokračuje:
Moly bohužel není zkoušena jen bezcitnými lidmi, ale ani příroda k ní není laskavá a tak se více jak týden po zákroku její křehké tělo začalo bránit. Moly včera v podvečer začala krvácet. Vzhledem k tomu, že krvácení rychle zesilovalo a stejně tak rychle Moly ztrácela sílu, byla převezena opět na veterinární kliniku HKVet spolu s fenkou mojí devítileté dcery, která se ač cvičena k záchranně životů lidských včera v noci stala zachránkyní života Moly jako dárce krve. Moly byla ihned ošetřena, pan doktor se pokusil lokálně zastavit krvácení. Moly, která po velké ztrátě krve vysílením upadala do bezvědomí dal infuzi a Copinky krev. Přesto se její stav příliš nelepšil. Ráno lékaři přistoupili k reoperaci. Tou se konečně krvácení podařilo úplně zastavit. Moly dostala další infuze a  byla umístěna do kyslíkového boxu. Jen potřebovala další krevní transfuzi. Na řadu přišel další dárce krve, Coudy. I Coudy čeká v našem útulku na nový domov. Molynku jsem v kyslíkovém boxu viděla a přesto, že ještě z daleka nemá vyhráno, její stav se výrazně zlepšil. Věřím, že  je velká bojovnice a teď už chce i ona tuhle bitvu o nový život vyhrát.
Těší mne, že Copak a Coudy pomohli k  záchraně Molynčina života. 
I vy můžete Moly pomoci a to  finančním příspěvkem na účet:
Česká spořitelna 1105976389/0800 
ze kterého bude hrazena její veterinární péče. 

4. 7. 2010 V minulém týdnu odešel z našeho útulku miloučký Ziky a přibyly Cindy, Moly a Bugy. Více se o nich dozvíte ve složce "Psi v útulku".
 
Nyní bych jen ráda poděkovala MÚ Smiřice, že nám vychází vstříct a že se neotáčejí ke psům opuštěným na jejich katastrálním území zády jak tomu často jinde bývá a týmu lékařů a personálu na veterinární klinice HKVet v Hradci Králové za perfektní veterinární péči o naše "útulkáře" a:
 
 Občas po mě někdo chce příběh našeho svěřence a Moly srdcervoucí příběh i pro otrlejší má. Jednoho tropického dne minulého týdne byla přivázána a opuštěna, ve velmi vysokém stadiu březosti s mističkou na vodu o obsahu tak 2 dcl. Uvázaná byla pod předními tlapkami, tak aby se opravdu nemohla ani hnout. Nechtěla, nebo asi ani nemohla chodit. Byla zesláblá a vyhublá. Její krásné, veliké, smutné oči měly výraz - "Už nechci žít!" (a to jsem si myslela, že takový výraz mívají jen psi ve filmech i když ono to spíš jako hrůzostrašný film celé vypadalo). Druhý den byla stále apatická, nechtěla žrát, naštěstí alespoň pila. V noci porodila 4 štěňata o které neměla sílu se postarat a ta nepřežila. Její bříško prozrazovalo, že ještě není konec a tak jsem jí převezla na veterinární kliniku HKVet, kde dostala infuzi, byla jí odebrána krev a díky tomu, že se po "kapačce" její stav zlepšil, byla operována. Ani dalších 6 štěňátek, která ve svém nitru nosila, se nepodařilo zachránit. Moly byly odebrány při tomto zákroku reprodukční orgány a nezbývalo než čekat. Pár hodin po operaci se Moly probrala a začala se psát další (z celého srdce věřím, že šťastnější) kapitola jejího života. Druhý den po operaci byla propuštěna z veterinární kliniky a dnes, ani ne týden po zákroku je Moly plná života a i přes své zkušenosti plná lásky k lidem. Její přístup je pro mne svědectvím, jak veliká je psí duše a jak VELKÉ je odpouštět a mít rád.
Díky Moly!

21. 6. 2010 tak zase trochu novinek: V minulém týdnu do našeho útulku přibyl nový pejsek, jmenuje se Coudy je mu šest let. Je kříženec německého ovčáka a dobrmana a věřím, že i přes to, že zabere hodně místa neméně místa jistě zabere v srdcích členů své nové rodiny (kterou snad brzy najde) pro svou užasně dobráckou povahu.
 
Dnes také do nového domova (až do Brna) odešla Fanynka. Její nová panička se právě před měsícem rozloučila se svým psíkem, který odešel do psího ráje a Fanynka je její láska na první pohled. Přejeme jim oběma hodně radosti a krásných společných zážitků.
 
 
A pokračujeme trošku nevesele.
 
12.6. 2010 se na neplánovaný výlet ze Sendražic pravděpodobně směrem na Mlékojedy vydal asi dvouletý špringršpaněl Fred. Je hodný, přátelský, na krku měl široký šedivý obojek a obojek proti klíšťatů. V uchu má nečitelné tetování. Informace o něm velmi rádi předáme jeho majitelům, kteří jej usilovně hledají.
  
 
No a poslední dnešní řádky patří Verunce, které děkujeme za milou a štědrou návštěvů. Mlsy pejsci chroupou o "106" a Digy i Coudy byli z rozeběhu na nové "flexině" nadšení. Zikoušek se svým přivoláním na 1* ji tedy nevyzkoušel. Tak ještě jednou díky!!!
14. 6. 2010 i Daneček už má svůj nový domov. I když jeho předvedení v novém domově nebylo zrovna na jedničku (přišel si v novém domově k veliké zahradě a ještě ji ani neobhlédl jen se "nabaštil" a "vzal čáru" pacholek jeden ). Naštěstí se na šel a jeho nový páníček, kterého získal díky týdeníku Sedmička nad ním "nezlomil hůl" a má zřejmě tak trochu . Tak snad už teď bude mít s Danem jen radosti .
 
 
 
No a také jsme právě obdrželi báječnou zprávu, že nám zítra bude doručena další sponzorská dodávka superpremiového krmiva EUKANUBA, za kterou ze děkujeme.
 
 

 
 7. 6. 2010 tak zase několik zpráviček. Wolfík už také našel nový domov adoufám, že bude "sekat latinu" a nebude se k nám vracet.
 
 
Děkujeme Městu Smiřice za značení cesty k útulku ve Smiřicích. Tak snad nás již najdete snadněji .
 
No a nakonec jedna neradostná zpráva. Naším novým přírůstkem je Digi
  .
Jeho jméno jsme tak trošku odvodili od Pigiho, který byl krátkou chvilku u nás a něco mi říká, že ti dva mají společnou krev. Pigi ve své nové rodině dostal jméno Deny, občas nám píše a podle jeho zpráv se má určitě báječně. Snad i Digi bude mít takové štěstí i když není tříměsíčním štěňátkem jako byl Pigi (počítám, že jsou mu tak dva roky) a má už evidetně nějaké zkušenosti s lidmi (a určitě né jen ty dobré) a tak bude potřebovat spoustu lásky, trpělivosti, ale i pevnou ruku.

 20. 5. 2010 huráááá, labradorka Růžena je doma.

18. 5. 2010 trošku jsme se díky technickým potížím odmlčeli a tak honem s novinkami i když tentokrát neveselými.
V minulém týdnu přibyli do našeho útulku Ziky
 
a Fany
 .
Oba jsou velmi milí, Ziky při prvním kontaktu trošku plašší, ale rychle otrká a je velmi vděčný. Fany hárá a vzhledem k tomu, že se obáváme případných štěňátek, čeká ji v nejbližší době kastrace.
 
No a včera večer byla v Komenského ulici ve Smiřicích nalezena žlutá fenka labradora, která u nás čeká na svého páníčka.
 .
 
Také se od pátku hledá zlatý, 6-ti letý kokršpaněl Fido, který je bez obojku a svému páníčkovi utekl u Libřic směrem na Smiřice. Pokud jste ho zahlédli, prosím informujte nás.
Díky.

3. 5. 2010 děkujeme velmi Blesku, díky kterému se podařilo najít nový domov Rexíkovi. Snad také Daneček a Wolfík budou mít v brzké době takové štěstí .
 
Také děkujeme za milé zprávy o Timíkovi a Daisy.

 28. 4. 2010 moc děkujeme za dárky v podobě velmi pěkné boudy pro psy a 10-ti kilogramového pytle granulovaného krmiva .
 
Také bychom rádi pomohli nalézt ztracené pejsky jejich majitelům. Informace o těchto psech a kontakty na jejich majitele:
 
 
 
Dobrý den, dne 13. dubna po 7 hodině ráno se zaběhl 11 letý, bílý ostříhaný boloňský psík KEVIN. Bohužel, toto ráno ho venčil syn a přes upozornění, že se hárají fenky, ať chodí s pejskem jen na vodítku, vyběhl s pejskem bez ničeho a ten byl během okamžiku v trapu. Zradil se v Hradecké ulici kousek od čerpací stanice LukOil v Hradci Králové.
Údajně viděli toto dne ráno kolem 7,15 – 7,30 hodin bílého pejska se zmateně pohybovat na Zborovské ulici - ta vede od restaurantu Duran kolem Vojenské a Fakultní nemocnice, v místech proti Helioportu, mezi auty, až jedno starší zastavilo, z místa spolujezdce vystoupila světlovlasá paní a vydala se za pejskem a brala ho do ruky. Více dotyční neviděli, jeli též autem do školky...
Obracím se na Vás proto, že dodnes všechno pátrání bylo marné – volání, hledání pěšky i na kole, odchyt městské policie, útulek, okolní veterináři, Zverimexy, obchodní domy, inzeráty v Hradeckém deníku a krajovém vysílání Českého rozhlasu a desítky, snad stovka plakátů po sídlišti i v přilehlé Roudničce a Vysoké na Labem. Pejsek je sice již starší, ale velice čilý a přítulný a mazlivý. Má však již zdravotní problémy, se kterými by se neznámí nálezci mohli do Vaší ordinace dostavit pro radu a léky, a tak by se dal hledaný pejsek identifikovat. Pejsek byl nedávno vykoupaný, drápky zastřižené, trpí však na ucpané anální žlázky – naposled byl 1. 4., má oboustranný zákal očí, občas s hnisavým sekretem a šelest na srdci, 14. dubna jsme si měli jít pro prášky, má zubní kámen a již mu chybí pár zubů, nejvíce je vidět vypadlý dole uprostřed. V oušku má tetování č. 940.
Pokud si výše uvedení zachránci odvezli pejska mimo Hradec Králové, tak vůbec netuší, jaké úsilí jsme vynaložili, abychom pejska našli a jak jsme z jeho zmizení zdrceni. Proto Vás žádám o pochopení a prosím o kontakt v případě, že výše popsaného pejska jste již ošetřili nebo budete ošetřovat.
Mgr. Hana Svobodová
Hradecká 408
500 11 Hradec Králové
mobil: 777 678 699 begin_of_the_skype_highlighting image777 678 699 BEZPLATNĚ  end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting    Â   Â   Â  777 678 699 Â     end_of_the_skype_highlighting
 
 
 
a nakonec nabídka patnácti měsíčního rotvajlera:
  
 
Pes stáří 15měsíců nekonfliktní.Pes má radost když vidí svého pána ,kňučí a raduje se.Vyrůstal v rodině 2 dospělých osob a 2 starších dětí 15 a 19 let.Z rodiných důvodů a nevyhovujícího bydlení daruji psa do dobrých rukou.
Kontakt paní Tichá telefon 736783314.

 

 21. 4. 2010 jsem moc ráda, že jsem se nemýlila a Matýsek již dnes bude spát se svou novou paničkou v novém domově. Tak hodně štěstí Matýsku a  na tvůj roztomilý čumáček.

20. 4. 2010 ....a Matýsek po třetí (věřím, že již naposledy jako obyvatel útulku).
 
     
 
Také děkujeme nové majitelce Timíka za informace o něm a jsme moc rádi, že je miláčkem rodiny .
15. 4. 2010
Matýsek ....
 
  
    

14. 4. 2010 pořád se něco děje a není tomu jinak ani dnes. Daisy dnes odcestovala do nového domova a víte co? Teď z ní bude velká holka z PRAHY . Tak sekej latinu, ať o tobě v Praze neříkají, že jsi pěkná "vidloška" .
 
 
 
No a hlavně se těšte na fotky z proměny Matýska, které tu na Vás budou číhat zítra. To budete .

13. 4. 2010 tak ne, že by se za posledních několik dnů nic nedělo, ale spíš toho bylo tolik, že už zkrátka nebylo sil se s Vámi o události podělit. Tak nejen že Wolfík skončil na 16. místě v soutěži Blesku o Nej psa útulku, ale Timík se minulý týden stal mediální hvězdou tištěného Blesku v nabídce psů z útulků. Sklidil velký ohlas, telefonovalo 16 zájemců a nakonec včera po téměř dvou letech pobytu v útulku odcestoval s velmi sympatickou slečnou do nového domova až do Ostravy a to vlakem. Slečně učaroval tak, že nechtěla čekat do víkendu na pohodlnější cestu autem
.
 
 
Také jsme se v sobotu zúčastnili 3.VOŘÍŠKIÁDY v Hradci Králové a to s Rexíkem, Daisy a Danečkem (ten byl nejhodnější), buhužel bez obsazení předních pozic. Velmi děkuji Monice a Lukášovi za pomoc při přesunu a za předvedení. Také děkuji pořadatelům, kteří zde umožnili náš útulek představit.
 
No a v tomto okamžiku poslední zpráva  - máme nový přírůstek. Asi dvouletého trochu vystrašeného, neudržovaného ale věřím, že po vykoupání a úpravě srsti kouzelného Matýska.
 
  

2. 4. 2010 děkujeme za včerejší dárek v podobě tablet na odčervení a pipet Frontline .

31. 3. 2010 tak přinášíme dobré zprávy. Pigy se v útulku moc neohřál a hned včera odešel do nové rodiny v Hradci Králové. Ale nejen na Pigyho se včera usmálo štěstí. Do nového domova odešel také Beník.
 
Oběma přejeme v daším životě jen to nejlepší .

30. 3. 2010 včera v podvečerních hodinách přibyl do našeho útulku nový přírůstek. 3-4 měsíční štěňátko křížence, který pobíhal na "státovce" nedaleko Smiřic a zřejmě tam přišel k lehkému poranění zadní tlapky. Je milý a přátelský.
Dali jsme mu jméno Pigy.
 
  
 
Přidány daší fotky z "Vítání jara" do složky "Akce".

 
 29. 3. 2010 děkuji všem, kteří přišli na včerejší "Vítání jara" v našem útulku (a nebylo jich málo, jen škoda, že velkou část návštěvníků krátkodobá nepřízeň počasí vyhnala předčasně domů, přesto věřím, že se všem akce líbila).
 
 
Monice a Lukášovi (těm děkuji i za častou pomoc při venčení našich útulkářů), Evě a Veronice za významnou pomoc při organizování této akce a velký dík patří paní Raichové za fotečky. 
 
První část jich můžete vidět hned v nové složce:
 
Zvláštní poděkování patří sponzorům této akce:
 
 
a
Hračky JAKA Hradec Králové
 

 27. 3. 2010 takové malé předkolo zítřejším soutěžím 
 
KDO JE TO?
 
Není to chyták, to není nový přírůstek v našem útulku, ale služebně nejstarší (již téměř dva roky) a já si marně lámu hlavu proč. Že by v něm toho roztomilého, veselého, milého psíka se šibalským kukučem přes ty chlupy nikdo neviděl  ?
    
 
Páni, vážně je to Tim!!!
 
Také jsme otevřeli novou sekci "Psí školička", kde o ní maleznete informace a průběžně i fotečky a události, které budou se školičkou souviset.
 
No a už se na Vás zítra na všechny moc těšíme a doufáme, že sebou krom svých mazlíků vemete dobrou náladu a také trochu sluníčka .
 

 19. 3. 2010 naši pejsci byli přihlášeni do soutěže nejPes 2010 v kategorii Nejpes z útulků I. Od 22.3. pro ně budete moci hlasovat a věřím, že budete  .

 18. 3. 2010 dnešní den začal pro naše nové svěřence skvěle, protože se je hned ráno vyzvedly jejich nevyspalé majitelky a tak není divu, že se na to radostné shledání přišlo mrknout konečně i trochu sluníčka. Tak Nelinko a Beníku, už se koukejte držet doma lumpíci.
 
Ben, sny Neli - 6 let      Nela - 9 let  

17. 3. 2010 právě byli do našeho útulku umístěni dva psi, černí labradoři, nalezení v Černožicích. Vzhledem k jejich více než dobré výživové kondici předpokládám, že se spíš zaběhli, než že by byli bez domova, tak snad se brzy nalezne jejich majitel.
 
A děkujeme za milý článek o našem "Útulkovém stavění sněhuláků" na webových stránkách Smiřic zde .

14. 3. 2010 dnes od nás odešel Jimík a ze srdce věřím po dnešním setkání s jeho novou rodinou, že již Jimíka v útulku uvidíme pouze, když se přijede ukázat, jak se mu báječně daří  .   

 13. 3. 2010 rádi bychom Vás pozvali na "Vítání jara", které se bude konat 28. 3. 2010.
Pozvánka zde.
 

11. 3. 2010 s velikou radostí Vám sděluji, že neděli odešla z našeho útulku do nové rodiny Zuzanka a podle informací, které mám, se má báječně. Díky za to a hodně štěstí a rodosti Zuzance i jejím novým páníčkům  .
 
  Také ze  děkujeme za pytel granulí pro náš útulek a finanční příspěvek, který byl připsán na náš účet.

 
24. 2. 2010 náš útulek opustila Sisi. Našla novou rodinu u koní a jednoho dalšího psího kamaráda a myslím jak ji znám, že je to přesně jak dělané pro ni. Od majitelů jsem dostala mail, že s koníky se také sžila a tak doufejme, že to bude jeden ze šťastných konců kašich svěřenců.
 
 
 
Bohužel nemohu totéž napsat o kříženci jezevčíka Jima, který se téměř po měsíci do našeho útulku ze své nové rodiny vrátil. Důvodem však nebylo jeho chování, ale změna poměru v rodině a tak je zpátky , jen doufám, že ne nadlouho.
 
 

 
10. 2. 2010 tak Zuzanka ustála sundání zubního kamene (i když jeden momentík to s ní nevypadalo úplně dobře a proto si pobyt na veterinární klinice HKVet prodloužila až do dnešního rána). Teď už má voňavý nejen kožíšek, ale i tlamičku .
 
A také Daisy mi dělá velkou radost, je velmi kontaktní a má krásné přivolání což u pejska považuji za základ. U mne má za 1*, tak doufám, že se u nás nezdrží příliš dlouho.

 
8. 2. 2010 mám pro Vás spoustu novinek, tak popořádku. V pátek od nás do nového domova odešel Oskárek a tak mu přejeme hodně štěstí a jeho novým majitelů, aby jim dělal jen samou radost a žádné lumpárny .
 
 
 
 
V sobotu nám policie předala dva pejsky. Ročního křížence Fida a tříletého pitbulteriéra Ozzyho. Naštěstí se u nás jen ohřáli a nabaštili a vyzvedl si je jich páníček.
 
Ozzy Fido 
 
 
No a víte kdo je tahle panenka?
 
Kdo tipoval, že Zuzanka, tipoval správně. Zuzanka prošla zdárně v pátek veterinární prohlídkou a odběry krve ukázaly, že nic nebrání odstranění silného zubního kamene. Ten jí bude odstraněn zítra na veterinární klinice HKVet a tak jsem Zuzanku v sobotu vykoupala a ostříhala (no ty nožičky se mi moc nepovedly , ale je čistá a voňavá ). No a pak už jen aby se našla nějaká hodná paní či pán, který by měl pro Zuzanku, která je velmi mazlivá, otevřenou náruč. Dnes jsem slyšela, že: "Nikdo by neměl být sám." a věřte Zuzanka by svého majitele osamělého rozhodně nenechala .
 
 
No a neradostná novinka dnešního dne. V našem útulku máme nový přírůstek a to asi tak půlroční fenku křízence (jako by z oka vypadla Oskárkovi a nejen vzhledem, že by "ségra"  ).
Byla nalezena ve Smiřicích nedaleko firmy Brukov. 
Je milá, temperamentní a přátelská. Pojmenovali jsme ji Daisy.
 
   

 
28. 1. 2010 tak jak jsem slíbila, přidávám fotky Zuzanky, která je hrozně miloučká, mazlivá a nešťastná.
                                        

27. 1. 2010 včerejší den byl na události velmi bohatý. Začnu tou neradostnou.
 
V pondělí byla u obchodu ve Smiřicích nalezena a včera předána do našeho útulku starší plavá fenka pudlíka.
 
Bohužel je slepá a tak je pro ni pobyt v cizím prostředí, ve kterém se numí pohybovat velice psychicky náročný. Její fotografii Vám sem přidám zítra, včera jsem foťák zapoměla a dnes mne pro změnu technika vypekla :-). Já pevně věřím, že Zuzanku - tak jsme ji prozatím pojmenovali právě teď hledá její zoufalý majitel a ze srdce bych si, ale hlavně Zuzance přála, aby i tento příběh končil šťastným shledáním.
 
No a teď už jen ty příjemné události.
 
Byla nám doručena velká sponzorská zásilka superpremiového krmiva EUKANUBA, za což velmi děkujeme.
 
S paní doktorkou Evou jsme provedly očkování a nově také čipování našich útulkových svěřenců.
 
No a nejradostnější včerejší údálostí byl bezesporu odchod jezevčíka Jimiho do nového domova.  A i když se nám po něm bude stýskat , protože nám svou úžasnou povahou velmi přirostl k  doufáme, že už ho čekají jen samé radosti. Tak se měj krásně, buď hodný a nedělej nám ostudu, ale to ty nebudeš, viď.
Jim 

25. 1. 2010 včera proběhlo "Útulkové stavění sněhuláků", které se nakonec díky mrazivému počasí změnilo na kreslení sněhuláků. Sluníčko podtrhlo příjemnou atmosféru. I pejsci se poměli, dostali 10-ti kilový pytel granulí a mnoho pamlsků.
Fotografie z akce najdete díky vynikající fotodokumentaci paní Reifové ve fotogalerii .
 
Z dnešního dne přinášíme ještě jednu dobrou zprávu a to, že se k nám do útulku dostal Roky, jehož majitele jsme okamžitě kontaktovali a tak se u nás Roky ani neohřál a po týdenním výletě je zpátky doma .

21. 1. 2010 k naší velké radosti nás dnes vyhledal majitel Maxe, který se ve skutečnosti jmenuje Kylián a před čtyřmi dny vyrazil se svým kamarádem Rokym - brazilská fila menšího vzrůstu (asi 55 cm v kohoutku) na výlet. Rokyho majitelé bohužel stále postrádají a budou rádi za případné informace o něm.
Majitelům Kyliána velmi děkujeme za příspěvek pro náš útulek.

 

20. 1. 2010 všem kteří nám psali na e-mail a nepřišla jim odpověď se velice omlouváme a prosíme napište nám znova na naší novou emailovou adresu
Ta původní nebyla funkční a proto byla zrušena.
 
 
Dnes mezi naše svěřece přibyl zesláblý, špinavý, ale milý novofundlanský pes, kterému jsme dali jméno Max.
 
Max 
 
Také nás požádala o pomoc paní, která od včerejšího večera postrádá svého jezevčíka slyšícího na jméno Edy. 

2. 1. 2010 tak Nick se ve skutečnosti jmenuje Ben a dnes se šťastně shledal se svými majiteli. Všichni měli ze shledání radost a my jsme rádi, že je Nick, tedy Ben v pořádku doma. Majitelům děkujeme za příspěvek pro útulek.

1. 1. 2010 byl v Holohlavech nalezen a do našeho útulku předán asi tříletý kříženec německého a belgického ovčáka tervuerena s kovovým obojkem na kterém byly tři nečitelné známky a jedna známka o očkování prti vzteklině 2009, temperamentní, hodný se základy výcviku, pravděpodobně s reakcí na střelbu. Dali jsme mu jméno Nick.

   

 

TOPlist